• נעם

רכב מנוע בערה פנימית, היברידי, היברידי פלאג-אין, חשמלי?

עודכן ב: לפני 7 ימים

רכב מנועי

רכב עם מנוע בעירה פנימית, מונע על ידי דלק, בנזין או דיזל.

רכב היברידי

שילוב של מנוע בעירה פנימית הניזון מדלק שבמיכל הדלק ומנוע חשמלי הניזון מחשמל הנאגר בסוללה מובנת. המנוע משמש כגנרטור וטוען את הסוללה.

רכב פלאג-אין היברידי PHEV (Plugin Hybrid Electric Vehicle)

גם ברכב פלאג-אין היברידי נעשה שילוב של שתי שיטות הנעה – מנוע בערה פנימית ומנוע חשמלי. הטעינה הראשונית של הסוללה מתבצעת באמצעות כבל חשמלי המתחבר לעמדת טעינה או שקע החשמל הביתי. בנסיעה הסוללה נטענת על-ידי מנוע הבערה.

בסינרגיה של בנזין וחשמל במצב היברידי, מתקבלת צריכת דלק נמוכה יותר ומכאן גם עלויות שימוש נמוכות יותר.

רכב חשמלי EV (Electric Vehicle)

רכב חשמלי הוא רכב שבו ההנעה מתקבלת ממנוע חשמלי בלבד. ללא מנוע בעירה פנימית, ללא שימוש בדלק. המכונית פועלת בכוח חשמלי המאוחסן בסוללה מובנית. טעינת הסוללה מתבצעת באמצעות כבל חשמלי המתחבר לעמדת טעינה או שקע החשמל הביתי.

רכב חשמלי מסייע לאיכות הסביבה בכך שאינו מזהם, חסכוני יותר בעלויות (חשמל זול מדלק) ובתחזוקה (פחות ביקורים במוסך, מספר קטן של רכיבים על-מנת לייצר תנועה, ללא צורך בתיבת הילוכים מרובת מהירויות), תאוצה מידית, מרכז כובד נמוך, ניתן "לתדלק" (להטעין) בבית, תנועה חלקה, שקטה ונקייה, הפקקים כבר לא זוללים דלק.. חסכון ניכר בהוצאות.
13 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

חמוץ-מתוק; סיפורים ואנקדוטות מעולם התרגום

גם בעולם התרגום שיש מי שיחשבו שהוא "טכני, ייבש, משעמם", מסתבר שישנם רגעים ואנקדוטות משעשעות, כולל כמה סיפורים שהם בטווח שבין המצחיק למרגיז. אם גם לכם יש סיפור מעניין בתחום העיסוק של אתר לאור תרגומים ו

whatsapp_PNG10.png
  • Facebook - White Circle

מייל:  laor.info@gmail.com

דברי דואר: רח' הגולן 28, יבנה 8150432

לָאוֹר תרגומים  - הרבה יותר ממשרד תרגום
טל. 08-9435901 בשעות הפעילות  א'-ה' 9:00-17:00

כל הזכויות שמורות 2010-2021   ©    All rights reserved                                קרדיט, מדיניות וכללי האתר, תנאי שימוש