• נעם

גיליונות בטיחות לחומרים מסוכנים M/SDS

עודכן ב: 24 אפר 2019


דוגמת עמוד ראשון, גליון ארוך
גיליון בטיחות ארוך

מטרה

· מטרת גיליונות בטיחות חומרים לתאר את מאפייני החומר ודרכי הטיפול בו.

· להעמיד לרשות מי שעוסק בחומר מסוכן, עובדים, הנהלה, רשויות, כוחות חירום והצלה, מידע הבטיחותי רלוונטי, בכלל זה נהלים לטיפול ולעבודה עם חומר זה בצורה בטוחה.


דוגמת גיליון בטיחות קצר
גליון מקוצר

דרישות ותקנות

· תקנות הבטיחות בעבודה התשנ"ח 1988, מחייבים כול יצרן, יבואן, סוכן או משווק של חומר מסוכן, לצרף גיליונות בטיחות לחומרים שהוא מספק. · תקנות הפקוח על העבודה התשנ"ט 1999, מחייבים כל מקום עבודה שמוחזקים בו חומרים מסוכנים להחזיק בהישג ידם של העובדים גיליון בטיחות לכל חומר מסוכן שבנמצא.


תרגום והפקת גיליון בעברית

· ל-'לאור' ניסיון ויידע מצטבר בתרגום מאות גיליונות בטיחות ללקוחות רבים מרוצים, מוסדיים, חיילות צה"ל, גופים הפועלים עם משרד הביטחון, יבואנים וחברות פרטיות.

· התרגום ב'לאור' כולל התאמת הגיליון לעמידה בדרישות הרגולטוריות והחוקים של מדינת ישראל.

· תרגום הגיליונות מבוצע על-ידי מתרגם מגיסטר בהנדסת חומרים.

-  מומחה בסיווג חומרים מסוכנים, בעל וותק, יידע וניסיון רב שנים בכתיבה ותרגום גיליונות בטיחות. -  מוסמך המוסד לבטיחות וגיהות כאחראי חומ"ס בתאגיד, מכיר את הדרישות המקומיות והבינלאומיות על בוריו.  

גיליון ארוך וגיליון קצר

· גיליון בטיחות ארוך, מכיל מידע טכני ומדעי מפורט על החומרים, סכנות בשימוש, תקנות בינלאומיות, הוראות בטיחות בעבודה, דרכי טיפול וחרום. · גיליון קצר (כרטיס הבטיחות), כולל הוראות עיקריות לגבי בטיחות בעבודה,  כללי טיפול והתנהגות בחרום ונתונים בסיסיים על החומרים. מיועד בעיקר עובדים בעמדת העבודה וכמענה ראשוני לכוחות חרום והצלה.


124 צפיות0 תגובות